MAGYARÁZAT:
A hiperaktív, figyelemhiányos gyerek leírása
Bár Magyarországon 70 ezerre tehető a figyelemhiányos hiperaktivitási zavarral küszködő gyerekek száma, a tanulási nehézségeknek pedig ez a jelenség az egyik leggyakoribb oka, sok szülő nem, vagy csak későn kér segítséget kezeléséhez szakembertől. A legnagyobb gond pedig azt, hogy a zavart sokan fel sem ismerik, a kicsit egyszerűen csak szétszórtnak tartják.
A figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar (ADHD, vagyis Attetion Deficit Hyperactivity Disorder) évről évre egyre több gyereket érint. A könyvben egy rövid elméleti áttekintést követően több teszt is segíti a diagnózis felállítását, a megfelelő terápia megtalálása ugyanis az első és legfontosabb lépés az ADHD kezeléséhez. A szenzoros integrációs gyógymóddal például az agyi működést lehet fejleszteni, a homeopátia a test öngyógyító képességét erősíti, ha pedig az étrendterápiát választja az olvasó és a szakember, akkor egy tucat gondosan összeállított recept közül válogathat a kötet mellékletében. Gyermeke közérzetét azonban nemcsak a terápia befolyásolja és alakítja, hanem mindenekelőtt a nevelés, a mozgás, a játék és a társas kapcsolatok. A szerzőpáros részletesen foglalkozik ezekkel a témákkal is.
A szerzőkről
Christine Ettrich a gyermek- és ifjúsági pszichiátria, a pszichoterápia és a pszichoszomatika professzora. Egy évtizeden át vezette a Lipcsei Egyetem gyermek- és ifjúsági pszichiátriai klinikáját és csaknem 30 esztendeje foglalkozik hiperaktív és figyelemhiányos gyermekekkel.
Monika Murphy-Witt publicistaként több könyvet írt az egészséges életmód és a nevelés témakörében. Hosszabb ideje foglalkozik az észlelés zavaraival, mivel egyik gyermeke maga is érintett ebben a rendellenességben.
TARTALOM
1. fejezet
Figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar – az okokról
Régi betegség új néven
Izgága, idegtépő és álmodozó gyerekek
A „felelősség kérdése”: az okokról
A figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar nyomában: a diagnózis
Első lépés: a gyermek hétköznapjainak felülvizsgálata
Második lépés: szakorvos felkeresése
Ellenőrizendők listája: a gyermek ADHD-profilja
2. fejezet
Hatékony segítség a gyermeknek
A klasszikus terápia lehetséges útjai
Minden gyermeknek más, célzott és egyénre szabott segítségre van szüksége
Nyugtató „serkentők”
Viselkedésterápia: hogyan boldoguljunk a hétköznapokban
Szülőtréning: a nevelés új útjain járva
A terápia más bevált formái
Szenzoros integrációs terápia: fejlesztési segítség az agynak
Pszichomotorika: a mozgás élénkít
Homeopátia: a gyengéd alternatíva
Tápanyag-terápia: az agy tápláléka
Neurofeedback (v: EEG biofeedback): az agy edzése
Ergoterápia: finommotorikus fejlesztés
Mi van még, ami segíthet?
3. fejezet
Ami az életet megkönnyíti
Hogyan boldoguljunk a hétköznapokban és az iskolában
Edzés a hétköznapokban
Nyugodt tanulás
A koncentrációképesség javítása
Az agy tárolókapacitásának jobb kihasználása
Kikapcsolás – lazítás
Nagyobb lazaság és önbizalom
Önuralom és lazaság
A szabályok játszva tanulása
Hogyan jöjjön ki másokkal a gyermek
Öntudatosabban, kiegyensúlyozottabban
Az optimizmus ragadós
Hasznos könyvek és weboldalak
Tárgymutató
Kapcsolódó anyag
október 1-31. Az ADHD tudatosság hónapja
http://tv2.hu/musoraink/naplo/160657_mire_van_szukseguk_az_adhd-s_fiataloknak.html#.VEPxTjJHEgg.facebook
A figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar mára annyi gyereket érint Magyarországon, hogy minden iskolai osztályba jut egy ilyen tanuló.
ADHD – a négy betűs betegség, amelytől rettegnek a szülők. A figyelemhiányos hiperaktivitás zavar mára annyi gyereket érint Magyarországon, hogy minden iskolai osztályba jut egy ilyen tanuló. Ezek a gyerekek jó képességűek, de úgymond képtelenek viselkedni az órákon. Felállnak, beleszólnak, és ha frusztrálják őket, agresszívvá is válhatnak. Legtöbbször a szülőkön csattan az ostor, mondván, hogy nem tudják megnevelni a gyereküket. Pedig ennél jóval többről van szó: ezeknek a fiataloknak diagnózisra és profi segítségre van szükségük. De a legtöbbjük soha nem jut el az orvoshoz.
Nézd meg a Napló videóját!
* * *
Számtalan terápiás módszerrel kezelhető a figyelemhiányos hiperaktivitási zavar
forrás: okosgyogyszer.hu
* * *
ADHD a láthatatlan betegség - Október: az ADHD tudatosság hónapja
forrás: csaladinet.hu
* * *
ADHD Magyarország Alapítvány honlapja
...ezett okait ezidáig ...
Honnan lehet tudni, hogy hiperaktív a gyerek? Az ADHD-ként (magyarul: figyelemhiányos hiperaktivitási zavarként ) ismert probléma alaptünetei azonosak: gond van a figyelem fenntartásával vagy koncentrálásával, jellemző a hirtelen, impulzív viselkedés, a gondolkodás nélküli cselekvés , az egy-egy helyzethez képest túl sok ... A hiperaktív, figyelemhiányos gyerek - könyváruház ... ...
A figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar kialakulásában a környezeti és családi okok, de akár egészségügyi problémák is szerepet játszhatnak. Jelek, amelyek ADHD-s gyermekre utalhatnak Az ADHD egyik alapproblémája a figyelem zavara, de ha az alábbi jelek is észlelhetőek a gyerkőcön legalább fél évig, a diagnózis ...
A gyerek nincs tekintettel a környezeti feltételekre. Kárt tesz, zavar másokat, önmagát veszélybe sodorja és mindezt úgy, hogy nem is fogja fel, mit tesz. Mintha egy bels ... Hiperaktív gyermek viselkedési tünetei - LELKI TITKAINK ... ... . Jelek, amelyek ADHD-s gyermekre utalhatnak Az ADHD egyik alapproblémája a figyelem zavara, de ha az alábbi jelek is észlelhetőek a gyerkőcön legalább fél évig, a diagnózis ...
A gyerek nincs tekintettel a környezeti feltételekre. Kárt tesz, zavar másokat, önmagát veszélybe sodorja és mindezt úgy, hogy nem is fogja fel, mit tesz. Mintha egy belső motor hajtaná, mozgásra kényszerítené. Minél fiatalabb a motor, ez annál inkább jellemző. Felmerülhet a kérdés: a hiperaktív gyerek beteg?
Az ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder, figyelemhiányos hiperaktivitás zavar) egy sajátos agyi állapot, neurobiológiai zavar. Legszembetűnőbb tünete a figyelemzavar, a motoros nyugtalanság, a szertelenség és az impulzivitás.A betegség megjelenése változó: az érintettek (akik lehetnek gyermeke...